Президенти Чехії та Словаччини Петр Павел та Зузана Чапутова у п'ятницю, 28 квітня, приїхали до України. Павел оприлюднив у Twitter спільне фото з Чапутовою на тлі зруйнованого внаслідок ударів житлового будинку.
ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС
Підписуйтесь на наш Viber-канал.
Для президента Словаччини це другий візит в Україну за час повномасштабного вторгнення Росії, вона відвідувала Україну наприкінці травня минулого року. Павел приїхав в Україну вперше після вступу на президентський пост.
"Ми обидва усвідомлюємо цінність свободи та справедливості. Важко на власні очі бачити, що українці платять за це найдорожчу ціну. Кров'ю і життям власних громадян. У боротьбі з агресором захищають спільне. Тому ми будемо з ними.", - йдеться у дописі чеського лідера.
Чеське видання IDNES пише, що лідери Чехії та Словаччини відвідали Бородянку на Київщині. Також вони мають зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським.
![Міністр оборони Британії пообіцяв надати військову допомогу Україні за 100 днів](https://static.kyivpost.com/storage/2024/07/25/1bc8ed8744add4fb62b5ff21ecb4792f.jpg?w=420&q=75&f=webp)
Міністр оборони Британії пообіцяв надати військову допомогу Україні за 100 днів
Чапутова, своєю чергою, наголосила, що їхня спільна поїздка знаменує нову еру відносин між країнами і що вона рада тому, що ця поїздка - саме в Україну.
"Мабуть, немає двох ближчих націй у світі, ніж словаки і чехи. Наші відносини глибокі, міцні та зміцнюються спільним історичним досвідом фашизму, окупації, комунізму, розбудови демократії і нарешті мирного розділу спільної держави. Сьогодні ми разом веземо цей символ взаємоповаги, дружби та партнерства до Києва. Наш посил зрозумілий: з Україною ми пов'язані не тільки кордоном і спільним минулим, але й спільним майбутнім", - наголосила Чапутова у Facebook.